Sıkça Sorulan Sorular

Tamamen katkısızdır! Hiçbir pastorizasyon işlemi uygulanmamıştır.

-18 C’de dondurulmuş şekilde muhafaza ediniz.

Çözüldükten sonra buzdolabında ( +4C - +6C ) saklayınız ve iki gün içinde tüketiniz.

Tamamen çözülmesini bekleyiniz ve içmeden önce çalkalayınız.

Dikkat! Buzdolabında saklanmayan ürünler patlama riski taşıyabilir.

(Tavsiye edilen çözüm işlemi içmeden önce buzdolabının alt bölmesine alarak tamamen çözülmesinin beklenmesidir)

Sezonda dalından birer birer topladığımız narlarımızı, özenle taneliyoruz. Kabuğundan ve zarından tamamen ayrılmış olan ve adeta birer pırlanta gibi parlayan kıymetli nar tanelerini soğuk pres yöntemiyle sıkarak suyunu çıkarıyoruz. Elde ettiğimiz nar sularını paketleyip -40 derecelik depolarımızda şokladıktan sonra -18 derecede muhafaza ediyoruz. Ürünlerimizin ulaşımını donduruldukları andan itibaren soğuk zincirde yapıyor, sizlere yollarken özel strafor kutular kullanıyoruz.

Jobi nar sularını elde etmek için,kabuğundan ve zarından ayıklanan nar tanelerini özel hidrolik presle sıkıyoruz. Bu şekilde düşük hızda presleme sayesinde herhangi bir ısı veya oksidasyon olmadan yiyeceğin vitamin ve mineral değerlerinin korunmasını sağlamış oluyoruz. Soğuk Pres yöntemi besin kaybını minimuma indirerek doğal tat ve besin değerini korur. İçerken bunu farkedeceksiniz.

Hayır, kesinlikle hiçbir katkı maddesi, koruyucu veya tatlandırıcı içermez. Jobi Nar Suyu tadının güzelliği Muğla ilinin topraklarında güneşlenen, tatlı sularında yıkanan ve rüzgârın Ege ve Akdeniz’den taşıdığı tuz ile kremlenen Hicaz narlarının kendisine aittir. Bu eşsiz tadı bozmamak adına ürünlerimizin raf ömrünü uzatmak için yapılabilecek herhangi bir pastörizasyon işlemini de onlara yakıştıramazdık. İşte tam da bu yüzden elimizde olanı sıkıp, sıktığımızı da olduğu gibi dondurup, sizlere sunuyoruz.

Ürünlerimiz donuk halde üretim tarihini takiben 1 yıl boyunca muafaza edilip gönül rahatlığıyla tüketilebilmektedir. Çözültükten itibaren 2 gün içinde tüketilmesi ve mutlaka buzdolabında saklanması gerekmektedir. Buzdolabında saklanmayan ürünlerin tadında ekşime meydana gelir ve patlama riski taşıyabilirler.

Jobi Nar Suyunda hiç bir katkı maddesi olmadığı için bu çok normal çünkü yıl boyunca meyvelerin rengi ve tadı değişiklik gösterebiliyor. Aynı zamanda katkı maddesi olmadığı için şişelerde ayrışma/çökme olabilir. İçmeden önce çalkalamayı unutmayınız.

Kesinlikle katmıyoruz! Jobi Nar Sularımızın posasız ve duru olmasının sebebi soğuk sıkımdan sonra filtrelerden geçirmemiz ve dolum kazanlarında bekleterek çökertme işlemi uygulamamızdır.

Fermantasyona uğramaması için, katkı maddesi koymadan içindeki değerlerin uzun süre sağlıklı bir şekilde muhafaza edilebilmesi adına Jobi Nar Sularımızı donduruyoruz, böylece tadının da bozulmamasını sağlıyoruz.

Jobi Nar Sularımızın dondurulması esnasında cam şişe patlayabileceği için kaliteli ve donum işlemine uygun plastik şişeler kullanıyoruz.

Topraktan ağaca, ağaçtan meyveye ve meyveden Jobi Nar Suyuna 3 aşamalı bir dönüşüm. Jobi Nar Suyu’nu üç jenereasyondan beri meyveye olan sevgimiz, işimize olan saygımız ve elimizden gelenin en iyisini yapma ilkemizle üretiyoruz. Yaptığımız işin veriminden biz de çok memnun kalıyoruz ve güzelliklerin paylaştıkça çoğaldığına inanarak sizlere sunuyoruz.

Djobi...Djoba...Cada dia te quiero mas... Seneler önce herkese garip garip isimler takan bir arkadaşın, bize de arada sırada seslenmek için kullandığı Jobi kelimesinin sadeliği, anlamsızlığı ve gereksizliği bizi adeta mest etti. Her duğduyumuzda hoşumuza giden bu kelimenin anlam eksikliğini nar sularımızın tadıyla tamamlamak istedik.